<-BlogDescription->

روشهایی برای خرید ماشین دست دوم مناسب + صفحه مخصوص اطلاعات درباره تعمیر و سرویس اتومبیل
دوستان هر تجربه ای درباره تعمیر یا سرویس اتومبیل و خرید یا فروش آن دارید ، در قسمت نظرات این پست درج کنید تا طلاب و کاربران سایت استفاده کنند.
روشهایی برای خرید ماشین دست دوم مناسب :
1)به خوردگی و زنگ زدگی بدنه ماشین توجه کنید راه تشخیص آن حرکت دادن آهن ربا روی بدنه ماشین است .اگر آهن ربا به قسمت وسیعی از بدنه نچسبد نشانگر آن است که این قسمت به خاطر تصادف از بین رفته و با بتونه پر شده است اگر قسمتهایی از بین رفته زیاد باشد ازخریدن ماشین صرف نظر کنید.
۲)به همه جای ماشین به صورت عمودی فشار زیادی وارد کنید در حالت طبیعی باید ماشین به شکل اولیه خویش بازگردد اما اگر ماشین شروع به لرزیدن کرد نشانگر آن است که سیستم تعلیق اتومبیل نیاز به تعمیر دارد.
۳)درها و پنجره ها و در کاپوت و صندوق عقب را چک کنید و ببینید که به راحتی باز و بسته میشوند و کلیدها راحت در قفل ها می چرخند.

۴)پارگی صندلی ها را بررسی کنید و کفی ماشین را کنار بزنید اگر قسمتی از کف ماشین زنگ زده باشد این به آن معناست که آب به زودی به داخل ماشین نفوذ می کند.

۵)برق ماشین را به دقت بررسی کنید چراغها ,راهنماها , بوق …..و آب پاشها .

۶)به کیلومتر شمار نگاه کنید , راننده معمولی در سال ۱۲ هزار کیلومتر ماشین میراند اما اتومبیلی که در خدمت شرکت است در سال ۴۰ هزار کیلومتر راه می پیماید.

۷)موتور را بررسی کنید تا هر گونه علامت تعمیری را در آن بیابید این علامات عبارتند از:روغن کاری جدید یا لحیم و گاهی اوقات تمیزی غیر عادی زیر در پوش موتور.

۸ )مکانهایی را که آب به بیرون ترشح میکند به دقت بررسی کنید تعویض شیلنگ آب کار آسانی است اما اگر آب از رادیاتور ترشح کند باید آن را تعویض کنید و این کار هزینه سنگینی در بر دارد.

۹)موتور را روشن کنید و بگذارید به آرامی حرکت کند (بچرخد)دیده شده که بعضی از بنگاه داران متقلب روغن غلیظ در موتور و جعبه دنده میریزند تا مانع شنیده شدن صداهای ناهنجار موتور شوند

۱۰)میله اندازه گیری روغن را بررسی کنید اگر روی آن خالهای مایل به خاکستری رنگ و یا قطرات آب دیدید نشانه خرابی رینگ پیستون است.11)در پوش کارتر را بر دارید به گونه ای که از رو غن پر شود وجود بخار یا دود نشانگر خرابی بزرگ است که باید موتور را تعویض کنید بعد از اینکه موتور را ۵ دقیقه روشن گذاشتیداگر دود سیاه از اگزوز خارج شد دلالت بر وقفه بر کاربراتور میکند اما اگر دود آبی بود نشانگر این است که کاربراتور باید با هزینه سنگینی تعمیر شود.
موفق باشید

۱۲)باطری را بررسی کنید یعنی ابتدا چند دقیقه روشن کنید و ببینید که بعد از آن موتور به راحتی روشن میشود. سپس فرمان را در سرازیری که شیبش تند و پر پیچ و خم باشد امتحان کنید و ببینید که صدایی از آن خارج نمی شود سپس ماشین باید در مسیر مستقیم به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

۱۳)ترمزها را امتحان کنید اگر مجبور باشید آن را تا آخر و یا ماشین هنگام ترمز گرفتن به این سو و آن سو مایل شود و یا صدایی از آن خارج شود نیاز به تعمیر فوری دارد زیرا این امور خطری جدی برای راننده به وجود می آورد.

۱۴)به هر صدای غیر عادی داخل ماشین گوش کنید اگر هنگام پیچیدن از چرخهای جلو صدای بلندی خارج شد نشانگر وجود مشکل در سیستم کمک فنر اتومبیل است.

۱۵)در سرعت زیاد(۵۰کیلومتر در ساعت)دست خود را از روی فرمان بردارید اگر ماشین لرزید و یا به این سمت و آن سمت کشیده شد یا از خط مستقیم خارج شد فرمان ها نیاز به میزان شدن و تعمیر دارند.
قبل از اینکه تصمیم نهایی را برای خرید ماشین دست دوم بگیرید بهتر است که از کارشناسی کمک بگیرید تا ماشین را به دقت بررسی کند.
ده گام دیگر برای خرید اتومبیل دست دوم

آیا تا به حال به افرادی که با ترس و نگرانی سراغ فروشندگان خودروهای دست دوم می‎روند، توجه کرده‎اید؟ به نظر شما علت این نگرانی چیست؟ به نظر می‎رسد که عمده این دغدغه و نگرانی ناشی از عدم آگاهی و تخصص کافی در زمینه خودرو باشد. در این مقاله، نکات و دانستنی‎های مهم  برای خرید موفقیت‎آمیز یک خودروی دست دوم آورده شده است. این راهنما که در ۱۰ گام تنظیم شده است، به شما کمک می‎کند تا با بخش‎های اصلی خودرو آشنا شوید و آن‎ها را در حین خرید خودروی دست دوم مدنظر قرار دهید. اگرچه این نکات جنبه آگاهی عمومی دارند، اما اکیداً توصیه می‎شود درصورتی که در انتخاب نهایی با تردید جدی مواجه شدید، از یک متخصص بخواهید تا خودروی موردنظرتان را بررسی کند.گام اول: اگر قصد دارید از طریق مراکز متمرکز فروش خودروهای دست دوم، نمایشگاه‎ها، یا دلال‎های خودرو، ماشین بخرید، بهتر است قبل از هر کاری سری به سایت‎های اینترنتی مربوط به اطلاعات خودرو بزنید و از حدود قیمت خودروی موردنظر مطلع شوید. اگرچه سایت‎های ایرانی متعددی در این زمینه وجود دارند،


گام دوم: متخصصان خودرو بر این باورند که هر خودرو به‎طور میانگین سالانه ۱۵,۰۰۰ کیلومتر کار می‎کند. بنابراین اگر میزان کارکرد خودروی موردنظر شما بیش از این مقدار است، باید دقت داشته باشید که این خودرو بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است. حتماً دقت داشته باشید که شماره موتور و شماره شاسی با شماره‎های مندرج بر روی کارت خودرو یکسان باشد. پس از حصول اطمینان از این موضوع، بهتر است خودرو را همراه با فروشنده در شرایط مختلف جاده‎ای مورد تست رانندگی قرار دهید. هنگام رانندگی دقت داشته باشید که فرمان خودرو مستقیم باشد و به سمت چپ یا راست متمایل نشود.


گام سوم: در این مرحله باید دقت کنید که خودروی موردنظر، پوسیدگی بدنه نداشته باشد. بهتر است بدنه خودرو را در هوای روشن و آفتابی بررسی کنید. در نور روز، پوسیدگی‎‌های موجود در زیر سپرها و رکاب‎ها به خوبی قابل رؤیت هستند. اگر احیاناً دیدید که بخش‎هایی از بدنه زنگ زده است، به آرامی با انگشت روی آن فشار دهید تا ببینید صدا می‎دهد یا خیر. اگر صدایی شنیدید، مطمئن باشید که در آن بخش پوسیدگی وجود دارد. معمولاً زیر گل‎گیرها، اگزوز، و گوشه درب‎ها زنگ‎زدگی‎های متعددی به چشم می‎خورد. در صورتی که در این قسمت‎ها زنگ‎زدگی دیدید، بهتر است از یک متخصص بخواهید تا قطعیت یا عدم قطعیت پوسیدگی در این بخش‎ها را بررسی کند. گفتنی است، گاهی اوقات روی لوله‎های ترمز نیز زنگ‎زدگی وجود دارد که در این مورد باید آن‎ها را تعویض کرد.


گام چهارم: آن‎چه که از اهمیت زیادی برخوردار است، بررسی عدم وجود آثار تصادف در خودروست. بهتر است خودرو را از هر زاویه‎ای مورد بررسی قرار دهید؛ اگر درب‎ها با چارچوب بدنه موازی نبودند، قطعاً این خودرو سابقه تصادف داشته است. سعی کنید نایکنواختی‎های رنگی را روی بدنه اتومبیل پیدا کنید. در مورد بخش‎هایی از بدنه خودرو که موج رنگ در آن قسمت‎ها به چشم می‎خورد، باید گفت که در این بخش‎ها تصادف رخ داده و با صافکاری و نقاشی برطرف شده است. از آن‎جا که در مرحله صافکاری و نقاشی از بتونه استفاده می‎شود، بهتر است با استفاده از یک آهنربا نیز وجود بتونه را در همه جای بدنه خودرو چک کنید. در صورتی که آهنربا در قسمت‎هایی از بدنه خودرو، به بدنه نچسبد، آن قسمت صافکاری شده است و حاکی از وقوع تصادف قبلی در آن نقطه است. باید توجه داشته باشید که همه این بررسی‎ها زمانی باید انجام شود که خودرو خیس نباشد، زیرا روی خودروی خیس نمی‎توان مشکلات را پیدا کرد.


۱carگام پنجم: بررسی طول عمر خودرو، از دیگر پارامترهایی است که در حین خرید خودروی دست دوم باید مدنظر قرار داد. بدین‎منظور، با دقت صفحه کیلومتر خودرو را چک کنید. آن‎چه که در این‎جا حائز اهمیت است، در یک خط بودن شماره‎های شمارنده کیلومتر است. اگر در یک خط نبودند، مطمئناً یا با اشکال فنی روبرو بوده‎اند یا توسط اشخاص دستکاری شده‎اند. این موضوع را نیز بررسی کنید که آیا میزان کارکرد ماشین با شرایط ظاهری آن هم‎خوانی دارد یا خیر. به‎طور مثال، خوردگی کاور لاستیکی پدال ترمز یا کلاچ و کهنگی سردنده یا فرمان، ازبین رفتن عاج تایر، همگی نشان دهنده کارکرد بیش از حد ماشین هستند. درصورتی‎که با وجود کارکرد کم خودرو، شرایط ظاهری آن خوب است، این اطمینان را از فروشنده بگیرید که خودرو به مدت طولانی بدون استفاده نبوده است. در غیر این صورت، احتمال وجود اشکالات موتوری در خودرو دور از انتظار نیست.


گام ششم: بخش بسیار مهمی که باید مدنظر قرار داد، موتور خودروست. معمولاً کثیف و به هم ریخته بودن موتور، نشان دهنده عدم سرویس مناسب خودرو در زمان‎بندی‎های خاص است. البته دقت داشته باشید که گاهی اوقات تمیز و مرتب بودن بیش از حد نیز می‎تواند اشکال داشته باشد، زیرا در این حالت این احتمال نیز وجود دارد به منظور پنهان نمودن اشکالات چنین تمیزکاری صورت گرفته باشد. قبل از روشن کردن موتور، روغن آن را چک کنید تا میزان آن اندازه باشد و رنگ آن نیز تغییر نکرده باشد. اگر مقدار روغن، کم یا رنگ آن سیاه بود، از فروشنده بپرسید آخرین بار چه زمانی این ماشین سرویس شده است. هم‎‏چنین دقت کنید که از موتور و اتصالات آن نشتی روغن وجود نداشته باشد. حتماً دقت داشته باشید زمانی که خودرو را روشن می‎کنید، چراغ روغن به سرعت خاموش شود و هیچ صدای غیر معمولی از موتور ماشین به گوش نرسد. در ادامه، دور موتور را با فشار دادن پدال گاز بالا ببرید. زمانی که دور موتور بالا می‎رود، نه تنها دمای موتور نباید بیش از حد بالا برود، بلکه هیچ نوع دود سیاه یا آبی رنگی نیز نباید از اگزوز خارج شود. این موارد در واقع از نشانه‎های ناسالم بودن موتور است. هم‎چنین در حین بررسی‎هایی که روی موتور انجام می‎دهید، رادیاتور خودرو را نیز چک کنید که زنگ‎زدگی نداشته باشد. گفتنی است، خودرویی که بدون ضدیخ مورد استفاده قرار گرفته باشد، عملکرد خوبی در سیستم خنک کننده نداشته است.


گام هفتم: از نقطه‎نظر فنی گیربکس نیز جزء بخش‎های مهمی است که باید چک شود. اصولاً کلاچ که از اجزای مرتبط با گیربکس می‎باشد، باید نرم باشد و به واسطه آن، همه دنده‎ها به راحتی جا روند. اگر در دور موتور بالا، دنده‎ها به سختی جا می‎روند، احتمالاً صفحه کلاچ باید تعویض شود. برای اطمینان می‎توان با رانندگی در سربالایی به ویژه با دنده بالا، از سلامت صفحه کلاچ مطلع شد. هنگام رانندگی در سرعت‎های بالاتر از حد نرمال، دنده معکوس را نیز امتحان کنید. این مورد نیز کمک می‎کند تا از سلامت گیربکس بیش‎تر مطمئن شوید. اگر صدای خرخر شنیدید یا دنده‎ها اصطلاحاً رد کردند، گیربکس را باید تعویض کرد.


گام هشتم: آج و دیواره لاستیک‎های خودروی موردنظر را حتماً مورد بررسی قرار دهید. لاستیک با آج کم‎تر از ۱٫۶ میلی‎متر دیگر قابل استفاده نیست و لاستیک باید به‎طور کامل عوض شود. دیواره‎های لاستیک نیز نباید هیچ نشانی از آسیب‎دیدگی یا برآمدگی داشته باشند. لاستیک‎های ناهموار حاکی از وجود اشکال در فرمان، کمک‎فنرها، یا جلوبندی است. برای بررسی کمک فنرها باید از هر چهار گوشه، خودرو را به سمت پایین فشار دهید تا ببینید آیا ماشین به سرعت به سر جای اول خود باز می‎گردد یا خیر. اگر کمک‎فنرها سالم باشند، خودرو به سرعت به حالت اول خود باز می‎گردد. اگر خودرو در دست‎اندازها به نرمی حرکت نکند یا هدایت دقیقی نداشته باشد، کمک‎فنرها دچار مشکل شده‎اند. به‎علاوه، بررسی کنید ببینید که ضربه‎گیرها نشتی روغن نداشته باشند. معمولاً وجود روغن در بخش داخلی رینگ چرخ‎ها یا سطح خارجی کمک فنرها نشان دهنده عملکرد ناکارامد ضربه‎گیرهاست.


گام نهم: فرمان نیز از دیگر قسمت‎‏هایی است که در حین خرید خودرو باید مورد توجه قرار داد. برخی مشکلاتی که در عملکرد فرمان دیده می‎شود معمولاً ناشی از کم یا زیاد بودن فشار باد لاستیک‎ها است. بهتر است هنگامی که فرمان را می‎چرخانید از دوست خود بخواهید تا لاستیک‎ها را بررسی کند. در این شرایط، هیچ تأخیر یا خلاصی نباید در گردش فرمان و چرخ‎ها مشاهده شود. لازم به ذکر است بالانس نبودن چرخ‎ها باعث لرزش فرمان در حین حرکت می‎شود.


گام دهم: آخرین گام پیش از انتخاب خودروی موردنظر، بررسی چگونگی عملکرد ترمزهاست. وقتی موتور خاموش است، پدال ترمز باید کاملاً سفت باشد و پایین نرود. در این حالت، پدال ترمز را چند بار فشار دهید و پایین نگه دارید و در همان حال موتور را روشن کنید. در این هنگام، پدال ترمز باید نرم شود و به آرامی پایین برود. هنگام ترمزهای شدید به ویژه در سرعت بالا، جهت حرکت اتومبیل نباید تغییر کند. لرزش خودرو در هنگام ترمز، نشان دهنده معیوب بودن دیسک‎های ترمز در چرخ‎های جلوست. شیلنگ‎های ترمز در بخش داخلی رینگ چرخ‎ها نیز نباید نشتی یا برآمدگی داشته باشند.::
:: مرتبط با: اخبار , خرید و فروش هر کالای و خدمات دیگر ,
:: برچسب‌ها: تعمیر اتومبیل , روشهای تعمییر اتومبیل , چطور اتومبیل بخریم , عیب یابی اتومبیل ,
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : پنجشنبه 1392/05/17
جمعه 1392/11/4 03:11 بعد از ظهر
سمند LXEF7
11ماه بیمه شخص ثالث
بدون خط وخش
60% تخفیف بیمه بدنه 26500000

شماره تماس

09377836757
جهانی فرد
سه شنبه 1392/06/19 02:23 بعد از ظهر
نصب کلیه اقلام حذفی کاربردی رفاهی وتزیینی تندر 90
قم نیروگاه کوچه 1 پلاک 60
09123510556
09122515609
02538835501
چهارشنبه 1392/06/13 11:21 قبل از ظهر
سلام با تشکر از نظراتتان.
در صورت امکان از کارشناسان طلبه ، تقاضا مندیم که شماره خود را ثبت کنند که در صورت نیاز از تجربه آنها کمک گرفته شود .راستش را بخواهید من ماشینی را قبلا خریده بودم و نزدیک سه میلیون بخاطر ناوارد بودن ضرر کردم ماشین بدون رنگ خریدم اما تمام ماشین تقریبا رنگ بود. تشکر
09192931895
یکشنبه 1392/04/23 09:44 قبل از ظهر
حقا كه درست گفتی، طرف تمام قرض وقولش رو درنظر میگرده و میخواد همه قسطاشو سر فروش تخت خواب دسته دوم بچه اش، صاف كنه، واقعا برخی كارها از ما طلبه ها بعیده!!!
پنجشنبه 1392/03/16 02:33 بعد از ظهر
با سلام
البته بعض ما طلبه ها در خرید ماشین دقت نمی کنیم و ممکن است ماشین معیوبی را به نیت سالم خریده باشیم و حتی موقعی که خودمان می خواهیم بفروشیم، هم متوجه عیب آن نباشیم و ناخواسته ماشین معیوبی را به شخص ثالث بفروشیم
به هر حال به کار بستن تذکرات دوستان در خصوص خرید ماشین، در دراز مدت از طلاب محترم، خریدارانی اهل دقت خواهد ساخت.
با تشکر
حسام
پنجشنبه 1392/03/16 02:24 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه تجربه چند ساله تو خریدو فروش ماشین دارم اگه خواستیید ماشینی را معامله کنید باید چندتا معیار رو رعایت کنید تا موقع فروش ضررکمتر وخرج کمتر داشته باشه
،سعی کنید بی رنگ یا شاسی بی ضربه باشه موتور بخار یادود آبی از اگزور نداشته باشه ،لاستیک داشته باشه بیمه ،حتی الامکان با تخفیف باشه تودوزی ، ظبط وباند ، رینگ اسپرت ،دزگیر کفی جزو آپشن هر ماشینه موقع فروش تاثیر چندانی روی قیمت نداره گول نخورید خود فروشنده حاظر نمی شه همشو یه تومن برداره ،برای قیمت گرفتن هم به چندتا سایت سربزنین مثل : باماا، تخته گاز، ایران تجارت، آگهی نامه پارسا، وچند بنگاه ،که آقای صیادی تو چهار راه غفاری رئیس اتحادیه بنگاه داراست تقریبا منصفه یادتون باشه قیمت سایتها معمولا بالاست
از آشنا بخری بهتره ،حواستون به مشکلات قانونی مثل تعویض اتاق ، موتور ، حک شماره شاسی ها ، پلاکها،وپلاک سینی ماشین باشه ، عوارض ومالیات وخلافی هم باید حتما تاتاریخ واگذاری توسط فروشنده پرداخت بشه ،سندهم هم محضری باشده هم تعویض پلاک فقط به تعویض پلاک اکتفا نکنید دردسرهایی موقع فروش ایجاد میکنه یاعلی
محسن
یکشنبه 1392/03/12 09:26 قبل از ظهر
به نام خدا عزیران توجه کنند به طور معمول بنگاه ها نمی توانند معیار مناسبی برای انجام معامله ماشین باشند به این دلیل که اگر بخواهند ماشینی را بخرند به قیمت بسیار پایینی همراه با کلی نقص و ایراد گرفتن می خرند و همان ماشین رو با قیمت بالایی همراه با مبالغه در تعریف به خریدار می فروشند یا هر ماشنین دیگری را این گونه معامله می کنند به هر حال باید دید ماشین اگر سالم و تمیز است و عیب و ایردا خاصی ندارد آن را با قیمت نو مقایسه کنند و ببینند که هر چند سالی که از ماشین نو فاصله می گیرد به چه مقدار می تواند افت قیمت داشته باشد.
طلبه کارشناس ماشین
شنبه 1392/03/11 06:04 بعد از ظهر
.......ادامه
4 - با دنده یک ، یک دور کامل ( 360 درجه ای ) یکبار از سمت راست به چپ ، ویکبار از سمت چپ به راست دور بگیرید اگر از میل فرمان یا لاستیکها صدا تلق تلق یا هر صدای اضافه دیگری شنیدید نشانگر این است که یا جعبه فرمان ویا طبق و پلوس ماشین نیاز به تعمیر دارد
5 - در حال خاموش بودن ماشین چه در ماشینهای فرمان هیدرولیک وچه غیر هیدرولیک ، فرمان را تند تند به سمت راست وچپ تکان دهید نباید از میل فرمان وجعبه فرمان صدای اضافی شنیده شود
6 - برف پاک کن و آب پاش ماشین را حتما امتحان کنید اگر پمپ آب پاش خراب باشد هزینه نسبتا بالایی باید برای تعمیرش پرداخت کنید
ادامه دارد***********
شنبه 1392/03/11 12:50 قبل از ظهر
جناب مدیر سایت، لطفا مطلب گذشته بنده را فوری حذف کنید. ممنون(همان مطلب توهین آمیز به خانواده آن آقا که به طلاب بی احترامی کرده بود). ممنون
شنبه 1392/03/11 12:46 قبل از ظهر
ممنون از تذکر بجای شما.
خیلی عصبی می شوم وقتی چنین توهین هایی را می بینم، سعی می کنم بیشتر کنترل کنم، شما هم برام دعا کنید.
حسین
جمعه 1392/03/10 07:03 بعد از ظهر
آقای محترمی که داری مثلا از طلبه دفاع می کنی، این دفاع شما هم از توهین آین آقا کم نداره
حداقل از شما که مثلا یه خورده درس خوندین توقع همچین توهینی نیست
واقعا برات متاسفم
طلبه کارشناس ماشین
پنجشنبه 1392/03/9 06:08 بعد از ظهر
چند روش برای شناخت ماشین دست دوم
1 - ماشین را روشن کنید پای خود را از روی پدال گاز بردارید اگر عقربه دور موتور در حال نوسان به بالا و پایین بود نشانگر این است که استپ موتور ماشین خراب شده ونیاز به تعویض کردن دارد
2 - به فروشنده بگویید پا را روی پدال گاز گذاشته ومحکم گاز دهد شما در این حین اگزوز ماشین را نگاه کنید اگر دود آبی از اگزوز بیرون زد نشانگر این است که ماشین روغن سوزی دارد روش دوم : در حالی که موتور ماشین داغ است در حال روشن بودن موتور در پوش موتور را بردارید باز هم اگر دود آبی رنگ بیروز بزند نشانه روغن سوزی داشتن ماشین است که حتما نیاز به تعمیز با هزینه بالا دارد که هزینه تعمیر کامل موتور پراید حدود 700 هزار تومان وانواع پژو حدود 1.200 تا 1500 میباشد
3 - خودرو را روشن کرده و حرکت کنید در سرعت 70 کیلومتر ماشین را خلاص کرده فرمان را محکم گرفته جفت پاها را روی کف ماشین محکم فشار دهید اگر ماشین زیر پای شما لرزش یا کشیدگی داشت اتاق ماشین ضعیف است مخصوصا در ماشینهای مدل پایین یا تصادفی حتما این عمل را دوبار تکرار کنید
ادامه دارد.............
پنجشنبه 1392/03/9 11:21 قبل از ظهر
بهترین را هبرای اینکه کلاه سرتون نره هنگام خرید از دو گروه خیلی مراقبت کنید 1. بنگاه ها که خیلی اهل انداختن هستن ویه رسم متداول هست به قسم واز این حرفاشون اصلا اعتماد نکنید
2. از طلاب که بنده های خدا تا حالا چشمشون به پول نخورده ویه دفعه به فکر فروش میوفتن وفکر کلی پول ت و ذهنشون میوفتن اونموقع یه قیمتی رو پرایدش میزاره که اگه بتونه بفروشه هم باهاش بتونه یه 206 بخره هم یه خونه

onLoad and onUnload Example

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic