تبلیغات
مکاسب الطلاب - روشهایی برای خرید ماشین دست دوم مناسب + صفحه مخصوص اطلاعات درباره تعمیر و سرویس اتومبیل<-BlogDescription->

روشهایی برای خرید ماشین دست دوم مناسب + صفحه مخصوص اطلاعات درباره تعمیر و سرویس اتومبیل
دوستان هر تجربه ای درباره تعمیر یا سرویس اتومبیل و خرید یا فروش آن دارید ، در قسمت نظرات این پست درج کنید تا طلاب و کاربران سایت استفاده کنند.
روشهایی برای خرید ماشین دست دوم مناسب :
1)به خوردگی و زنگ زدگی بدنه ماشین توجه کنید راه تشخیص آن حرکت دادن آهن ربا روی بدنه ماشین است .اگر آهن ربا به قسمت وسیعی از بدنه نچسبد نشانگر آن است که این قسمت به خاطر تصادف از بین رفته و با بتونه پر شده است اگر قسمتهایی از بین رفته زیاد باشد ازخریدن ماشین صرف نظر کنید.
۲)به همه جای ماشین به صورت عمودی فشار زیادی وارد کنید در حالت طبیعی باید ماشین به شکل اولیه خویش بازگردد اما اگر ماشین شروع به لرزیدن کرد نشانگر آن است که سیستم تعلیق اتومبیل نیاز به تعمیر دارد.
۳)درها و پنجره ها و در کاپوت و صندوق عقب را چک کنید و ببینید که به راحتی باز و بسته میشوند و کلیدها راحت در قفل ها می چرخند.

۴)پارگی صندلی ها را بررسی کنید و کفی ماشین را کنار بزنید اگر قسمتی از کف ماشین زنگ زده باشد این به آن معناست که آب به زودی به داخل ماشین نفوذ می کند.

۵)برق ماشین را به دقت بررسی کنید چراغها ,راهنماها , بوق …..و آب پاشها .

۶)به کیلومتر شمار نگاه کنید , راننده معمولی در سال ۱۲ هزار کیلومتر ماشین میراند اما اتومبیلی که در خدمت شرکت است در سال ۴۰ هزار کیلومتر راه می پیماید.

۷)موتور را بررسی کنید تا هر گونه علامت تعمیری را در آن بیابید این علامات عبارتند از:روغن کاری جدید یا لحیم و گاهی اوقات تمیزی غیر عادی زیر در پوش موتور.

۸ )مکانهایی را که آب به بیرون ترشح میکند به دقت بررسی کنید تعویض شیلنگ آب کار آسانی است اما اگر آب از رادیاتور ترشح کند باید آن را تعویض کنید و این کار هزینه سنگینی در بر دارد.

۹)موتور را روشن کنید و بگذارید به آرامی حرکت کند (بچرخد)دیده شده که بعضی از بنگاه داران متقلب روغن غلیظ در موتور و جعبه دنده میریزند تا مانع شنیده شدن صداهای ناهنجار موتور شوند

۱۰)میله اندازه گیری روغن را بررسی کنید اگر روی آن خالهای مایل به خاکستری رنگ و یا قطرات آب دیدید نشانه خرابی رینگ پیستون است.11)در پوش کارتر را بر دارید به گونه ای که از رو غن پر شود وجود بخار یا دود نشانگر خرابی بزرگ است که باید موتور را تعویض کنید بعد از اینکه موتور را ۵ دقیقه روشن گذاشتیداگر دود سیاه از اگزوز خارج شد دلالت بر وقفه بر کاربراتور میکند اما اگر دود آبی بود نشانگر این است که کاربراتور باید با هزینه سنگینی تعمیر شود.
موفق باشید

۱۲)باطری را بررسی کنید یعنی ابتدا چند دقیقه روشن کنید و ببینید که بعد از آن موتور به راحتی روشن میشود. سپس فرمان را در سرازیری که شیبش تند و پر پیچ و خم باشد امتحان کنید و ببینید که صدایی از آن خارج نمی شود سپس ماشین باید در مسیر مستقیم به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

۱۳)ترمزها را امتحان کنید اگر مجبور باشید آن را تا آخر و یا ماشین هنگام ترمز گرفتن به این سو و آن سو مایل شود و یا صدایی از آن خارج شود نیاز به تعمیر فوری دارد زیرا این امور خطری جدی برای راننده به وجود می آورد.

۱۴)به هر صدای غیر عادی داخل ماشین گوش کنید اگر هنگام پیچیدن از چرخهای جلو صدای بلندی خارج شد نشانگر وجود مشکل در سیستم کمک فنر اتومبیل است.

۱۵)در سرعت زیاد(۵۰کیلومتر در ساعت)دست خود را از روی فرمان بردارید اگر ماشین لرزید و یا به این سمت و آن سمت کشیده شد یا از خط مستقیم خارج شد فرمان ها نیاز به میزان شدن و تعمیر دارند.
قبل از اینکه تصمیم نهایی را برای خرید ماشین دست دوم بگیرید بهتر است که از کارشناسی کمک بگیرید تا ماشین را به دقت بررسی کند.
ده گام دیگر برای خرید اتومبیل دست دوم

آیا تا به حال به افرادی که با ترس و نگرانی سراغ فروشندگان خودروهای دست دوم می‎روند، توجه کرده‎اید؟ به نظر شما علت این نگرانی چیست؟ به نظر می‎رسد که عمده این دغدغه و نگرانی ناشی از عدم آگاهی و تخصص کافی در زمینه خودرو باشد. در این مقاله، نکات و دانستنی‎های مهم  برای خرید موفقیت‎آمیز یک خودروی دست دوم آورده شده است. این راهنما که در ۱۰ گام تنظیم شده است، به شما کمک می‎کند تا با بخش‎های اصلی خودرو آشنا شوید و آن‎ها را در حین خرید خودروی دست دوم مدنظر قرار دهید. اگرچه این نکات جنبه آگاهی عمومی دارند، اما اکیداً توصیه می‎شود درصورتی که در انتخاب نهایی با تردید جدی مواجه شدید، از یک متخصص بخواهید تا خودروی موردنظرتان را بررسی کند.گام اول: اگر قصد دارید از طریق مراکز متمرکز فروش خودروهای دست دوم، نمایشگاه‎ها، یا دلال‎های خودرو، ماشین بخرید، بهتر است قبل از هر کاری سری به سایت‎های اینترنتی مربوط به اطلاعات خودرو بزنید و از حدود قیمت خودروی موردنظر مطلع شوید. اگرچه سایت‎های ایرانی متعددی در این زمینه وجود دارند،


گام دوم: متخصصان خودرو بر این باورند که هر خودرو به‎طور میانگین سالانه ۱۵,۰۰۰ کیلومتر کار می‎کند. بنابراین اگر میزان کارکرد خودروی موردنظر شما بیش از این مقدار است، باید دقت داشته باشید که این خودرو بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است. حتماً دقت داشته باشید که شماره موتور و شماره شاسی با شماره‎های مندرج بر روی کارت خودرو یکسان باشد. پس از حصول اطمینان از این موضوع، بهتر است خودرو را همراه با فروشنده در شرایط مختلف جاده‎ای مورد تست رانندگی قرار دهید. هنگام رانندگی دقت داشته باشید که فرمان خودرو مستقیم باشد و به سمت چپ یا راست متمایل نشود.


گام سوم: در این مرحله باید دقت کنید که خودروی موردنظر، پوسیدگی بدنه نداشته باشد. بهتر است بدنه خودرو را در هوای روشن و آفتابی بررسی کنید. در نور روز، پوسیدگی‎‌های موجود در زیر سپرها و رکاب‎ها به خوبی قابل رؤیت هستند. اگر احیاناً دیدید که بخش‎هایی از بدنه زنگ زده است، به آرامی با انگشت روی آن فشار دهید تا ببینید صدا می‎دهد یا خیر. اگر صدایی شنیدید، مطمئن باشید که در آن بخش پوسیدگی وجود دارد. معمولاً زیر گل‎گیرها، اگزوز، و گوشه درب‎ها زنگ‎زدگی‎های متعددی به چشم می‎خورد. در صورتی که در این قسمت‎ها زنگ‎زدگی دیدید، بهتر است از یک متخصص بخواهید تا قطعیت یا عدم قطعیت پوسیدگی در این بخش‎ها را بررسی کند. گفتنی است، گاهی اوقات روی لوله‎های ترمز نیز زنگ‎زدگی وجود دارد که در این مورد باید آن‎ها را تعویض کرد.


گام چهارم: آن‎چه که از اهمیت زیادی برخوردار است، بررسی عدم وجود آثار تصادف در خودروست. بهتر است خودرو را از هر زاویه‎ای مورد بررسی قرار دهید؛ اگر درب‎ها با چارچوب بدنه موازی نبودند، قطعاً این خودرو سابقه تصادف داشته است. سعی کنید نایکنواختی‎های رنگی را روی بدنه اتومبیل پیدا کنید. در مورد بخش‎هایی از بدنه خودرو که موج رنگ در آن قسمت‎ها به چشم می‎خورد، باید گفت که در این بخش‎ها تصادف رخ داده و با صافکاری و نقاشی برطرف شده است. از آن‎جا که در مرحله صافکاری و نقاشی از بتونه استفاده می‎شود، بهتر است با استفاده از یک آهنربا نیز وجود بتونه را در همه جای بدنه خودرو چک کنید. در صورتی که آهنربا در قسمت‎هایی از بدنه خودرو، به بدنه نچسبد، آن قسمت صافکاری شده است و حاکی از وقوع تصادف قبلی در آن نقطه است. باید توجه داشته باشید که همه این بررسی‎ها زمانی باید انجام شود که خودرو خیس نباشد، زیرا روی خودروی خیس نمی‎توان مشکلات را پیدا کرد.


۱carگام پنجم: بررسی طول عمر خودرو، از دیگر پارامترهایی است که در حین خرید خودروی دست دوم باید مدنظر قرار داد. بدین‎منظور، با دقت صفحه کیلومتر خودرو را چک کنید. آن‎چه که در این‎جا حائز اهمیت است، در یک خط بودن شماره‎های شمارنده کیلومتر است. اگر در یک خط نبودند، مطمئناً یا با اشکال فنی روبرو بوده‎اند یا توسط اشخاص دستکاری شده‎اند. این موضوع را نیز بررسی کنید که آیا میزان کارکرد ماشین با شرایط ظاهری آن هم‎خوانی دارد یا خیر. به‎طور مثال، خوردگی کاور لاستیکی پدال ترمز یا کلاچ و کهنگی سردنده یا فرمان، ازبین رفتن عاج تایر، همگی نشان دهنده کارکرد بیش از حد ماشین هستند. درصورتی‎که با وجود کارکرد کم خودرو، شرایط ظاهری آن خوب است، این اطمینان را از فروشنده بگیرید که خودرو به مدت طولانی بدون استفاده نبوده است. در غیر این صورت، احتمال وجود اشکالات موتوری در خودرو دور از انتظار نیست.


گام ششم: بخش بسیار مهمی که باید مدنظر قرار داد، موتور خودروست. معمولاً کثیف و به هم ریخته بودن موتور، نشان دهنده عدم سرویس مناسب خودرو در زمان‎بندی‎های خاص است. البته دقت داشته باشید که گاهی اوقات تمیز و مرتب بودن بیش از حد نیز می‎تواند اشکال داشته باشد، زیرا در این حالت این احتمال نیز وجود دارد به منظور پنهان نمودن اشکالات چنین تمیزکاری صورت گرفته باشد. قبل از روشن کردن موتور، روغن آن را چک کنید تا میزان آن اندازه باشد و رنگ آن نیز تغییر نکرده باشد. اگر مقدار روغن، کم یا رنگ آن سیاه بود، از فروشنده بپرسید آخرین بار چه زمانی این ماشین سرویس شده است. هم‎‏چنین دقت کنید که از موتور و اتصالات آن نشتی روغن وجود نداشته باشد. حتماً دقت داشته باشید زمانی که خودرو را روشن می‎کنید، چراغ روغن به سرعت خاموش شود و هیچ صدای غیر معمولی از موتور ماشین به گوش نرسد. در ادامه، دور موتور را با فشار دادن پدال گاز بالا ببرید. زمانی که دور موتور بالا می‎رود، نه تنها دمای موتور نباید بیش از حد بالا برود، بلکه هیچ نوع دود سیاه یا آبی رنگی نیز نباید از اگزوز خارج شود. این موارد در واقع از نشانه‎های ناسالم بودن موتور است. هم‎چنین در حین بررسی‎هایی که روی موتور انجام می‎دهید، رادیاتور خودرو را نیز چک کنید که زنگ‎زدگی نداشته باشد. گفتنی است، خودرویی که بدون ضدیخ مورد استفاده قرار گرفته باشد، عملکرد خوبی در سیستم خنک کننده نداشته است.


گام هفتم: از نقطه‎نظر فنی گیربکس نیز جزء بخش‎های مهمی است که باید چک شود. اصولاً کلاچ که از اجزای مرتبط با گیربکس می‎باشد، باید نرم باشد و به واسطه آن، همه دنده‎ها به راحتی جا روند. اگر در دور موتور بالا، دنده‎ها به سختی جا می‎روند، احتمالاً صفحه کلاچ باید تعویض شود. برای اطمینان می‎توان با رانندگی در سربالایی به ویژه با دنده بالا، از سلامت صفحه کلاچ مطلع شد. هنگام رانندگی در سرعت‎های بالاتر از حد نرمال، دنده معکوس را نیز امتحان کنید. این مورد نیز کمک می‎کند تا از سلامت گیربکس بیش‎تر مطمئن شوید. اگر صدای خرخر شنیدید یا دنده‎ها اصطلاحاً رد کردند، گیربکس را باید تعویض کرد.


گام هشتم: آج و دیواره لاستیک‎های خودروی موردنظر را حتماً مورد بررسی قرار دهید. لاستیک با آج کم‎تر از ۱٫۶ میلی‎متر دیگر قابل استفاده نیست و لاستیک باید به‎طور کامل عوض شود. دیواره‎های لاستیک نیز نباید هیچ نشانی از آسیب‎دیدگی یا برآمدگی داشته باشند. لاستیک‎های ناهموار حاکی از وجود اشکال در فرمان، کمک‎فنرها، یا جلوبندی است. برای بررسی کمک فنرها باید از هر چهار گوشه، خودرو را به سمت پایین فشار دهید تا ببینید آیا ماشین به سرعت به سر جای اول خود باز می‎گردد یا خیر. اگر کمک‎فنرها سالم باشند، خودرو به سرعت به حالت اول خود باز می‎گردد. اگر خودرو در دست‎اندازها به نرمی حرکت نکند یا هدایت دقیقی نداشته باشد، کمک‎فنرها دچار مشکل شده‎اند. به‎علاوه، بررسی کنید ببینید که ضربه‎گیرها نشتی روغن نداشته باشند. معمولاً وجود روغن در بخش داخلی رینگ چرخ‎ها یا سطح خارجی کمک فنرها نشان دهنده عملکرد ناکارامد ضربه‎گیرهاست.


گام نهم: فرمان نیز از دیگر قسمت‎‏هایی است که در حین خرید خودرو باید مورد توجه قرار داد. برخی مشکلاتی که در عملکرد فرمان دیده می‎شود معمولاً ناشی از کم یا زیاد بودن فشار باد لاستیک‎ها است. بهتر است هنگامی که فرمان را می‎چرخانید از دوست خود بخواهید تا لاستیک‎ها را بررسی کند. در این شرایط، هیچ تأخیر یا خلاصی نباید در گردش فرمان و چرخ‎ها مشاهده شود. لازم به ذکر است بالانس نبودن چرخ‎ها باعث لرزش فرمان در حین حرکت می‎شود.


گام دهم: آخرین گام پیش از انتخاب خودروی موردنظر، بررسی چگونگی عملکرد ترمزهاست. وقتی موتور خاموش است، پدال ترمز باید کاملاً سفت باشد و پایین نرود. در این حالت، پدال ترمز را چند بار فشار دهید و پایین نگه دارید و در همان حال موتور را روشن کنید. در این هنگام، پدال ترمز باید نرم شود و به آرامی پایین برود. هنگام ترمزهای شدید به ویژه در سرعت بالا، جهت حرکت اتومبیل نباید تغییر کند. لرزش خودرو در هنگام ترمز، نشان دهنده معیوب بودن دیسک‎های ترمز در چرخ‎های جلوست. شیلنگ‎های ترمز در بخش داخلی رینگ چرخ‎ها نیز نباید نشتی یا برآمدگی داشته باشند.::
:: مرتبط با: اخبار , خرید و فروش هر کالای و خدمات دیگر ,
:: برچسب‌ها: تعمیر اتومبیل , روشهای تعمییر اتومبیل , چطور اتومبیل بخریم , عیب یابی اتومبیل ,
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : پنجشنبه 1392/05/17
نمایش نظرات 1 تا 30
• Live wallpaper
شنبه 1398/06/16 06:45 بعد از ظهر
Hi to all, the contents present at this web page are in fact awesome for people knowledge, well, keep up the good work fellows.
Safello bitcoin swish
شنبه 1398/06/16 05:46 قبل از ظهر
What's up friends, its wonderful article about tutoringand completely defined, keep it up all the time.
וילות להשכרה
دوشنبه 1398/06/11 08:27 بعد از ظهر
thanks a lot a lot this amazing site can be official along with relaxed
תיקון מזגן
جمعه 1398/04/28 04:57 بعد از ظهر
thanks a whole lot this fabulous website is definitely proper and also simple
נערת ליווי בבת ים
یکشنبه 1398/04/16 08:46 بعد از ظهر
Sexy2call Quick search to get the most recent results Choose a massage escort girl,
discrete apartment or any perfect and indulgent recreation.
Searching for escort girls? Discrete apartments?
Produce a quick search by region
Generic cialis
یکشنبه 1398/04/2 10:04 بعد از ظهر

Wonderful tips. Thanks a lot!
cialis tadalafil online prices on cialis 10 mg cilas cialis authentique suisse buy cialis online legal cialis in sconto cialis 5 mg funziona discount cialis cialis wir preise buying cialis in colombia
Buy cialis
یکشنبه 1398/04/2 06:46 قبل از ظهر

Thanks a lot. I appreciate it!
opinioni cialis generico look here cialis cheap canada i recommend cialis generico cialis free trial we recommend cialis info look here cialis order on line cialis efficacit cialis wir preise prices for cialis 50mg click now cialis from canada
Buy generic cialis
شنبه 1398/04/1 02:29 بعد از ظهر

Nicely put, Thank you!
cialis taglich brand cialis nl cialis pills price each cialis 5 mg scheda tecnica how does cialis work prix de cialis cialis 05 cialis for bph we recommend cialis best buy cialis diario compra
http://rasubas.strikingly.com/
جمعه 1398/03/31 10:18 بعد از ظهر

You actually said this adequately.
cialis y deporte only now cialis 20 mg how to buy cialis online usa sublingual cialis online cialis 20 mg effectiveness generic cialis cialis tablets australia cialis savings card cialis usa cost tadalafil 20 mg
Generic cialis
جمعه 1398/03/31 06:37 قبل از ظهر

Useful postings. Kudos!
cialis daily american pharmacy cialis generic low dose cialis tadalafil tablets where cheapest cialis precios cialis peru cialis name brand cheap purchasing cialis on the internet cialis patentablauf in deutschland brand cialis nl
http://pressewell.strikingly.com/
چهارشنبه 1398/03/29 03:13 قبل از ظهر

Thank you! I like it!
cialis daily dose generic cialis online we choice cialis pfizer india cialis generico cialis generico lilly cialis free trial canadian drugs generic cialis buy cialis sample pack cialis sans ordonnance cuanto cuesta cialis yaho
http://nockwebcdoc.strikingly.com/
سه شنبه 1398/03/28 04:32 قبل از ظهر

Nicely put, Many thanks!
cialis generisches kanada cialis 5mg prix achat cialis en suisse cialis daily buy cialis online cialis pills in singapore dose size of cialis cialis 05 cialis qualitat how to purchase cialis on line
Cialis online
دوشنبه 1398/03/27 01:36 بعد از ظهر

Cheers, Numerous knowledge!

buy cialis sample pack rezeptfrei cialis apotheke cialis kaufen bankberweisung discount cialis cialis 5mg prix compare prices cialis uk cialis rezeptfrei wow look it cialis mexico cialis prezzo di mercato generic cialis soft gels
where to buy cialis online
یکشنبه 1398/03/26 09:07 قبل از ظهر

With thanks! Quite a lot of stuff!

cialis without a doctor's prescription cialis generico milano acheter cialis kamagra rezeptfrei cialis apotheke cialis generic online cialis online prescriptions cialis where cheapest cialis cialis professional from usa cialis for sale south africa
Online cialis
شنبه 1398/03/25 05:13 قبل از ظهر

Regards! Lots of material!

generic cialis pill online cialis name brand cheap price cialis wal mart pharmacy i recommend cialis generico link for you cialis price generic cialis review uk dose size of cialis generic cialis 20mg uk i recommend cialis generico buy cialis online cheapest
http://miicyclo.strikingly.com/
جمعه 1398/03/24 03:04 بعد از ظهر

Wow lots of valuable info!
calis generic cialis tadalafil try it no rx cialis tadalafil 10 mg cialis kaufen cialis authentique suisse cialis name brand cheap purchasing cialis on the internet generic cialis 20mg uk acquisto online cialis
http://downprosim.strikingly.com/
جمعه 1398/03/24 12:45 قبل از ظهر

Thanks. Very good information.
usa cialis online cialis e hiv best generic drugs cialis prix cialis once a da cialis soft tabs for sale generic cialis pill online where to buy cialis in ontario cialis daily new zealand trusted tabled cialis softabs we choice cialis uk
http://apzhumer.strikingly.com/
پنجشنبه 1398/03/23 11:10 قبل از ظهر

Thanks, Ample advice.

only now cialis 20 mg cialis 10mg prix pharmaci link for you cialis price generic cialis pill online cialis 20 mg cost cialis 20mg prix en pharmacie cialis kamagra levitra cialis therapie cialis free trial cialis online deutschland
http://cialisvie.com/
شنبه 1398/03/18 09:35 قبل از ظهر

Thanks, Helpful information!
cipla cialis online cialis 50 mg soft tab cialis mit grapefruitsaft enter site very cheap cialis tadalafilo cialis online nederland generico cialis mexico cialis 50 mg soft tab cialis tablets for sale try it no rx cialis
olej konopny cbd kraków
چهارشنبه 1398/03/8 01:54 قبل از ظهر
I'm not sure why but this web site is loading very slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a problem on my end?
I'll check back later and see if the problem still exists.
olejek cbd
سه شنبه 1398/03/7 11:29 بعد از ظهر
Please let me know if you're looking for a writer for your blog.
You have some really good posts and I believe I would be a good asset.

If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write some material
for your blog in exchange for a link back to mine.

Please send me an email if interested. Cheers!
prolongador peniano
چهارشنبه 1398/02/25 03:16 بعد از ظهر
I like looking through a post that will make men and women think.
Also, thank you for allowing me to comment!
Rast Penisa
پنجشنبه 1398/02/19 11:23 بعد از ظهر
Thanks for finally talking about >مکاسب الطلاب - روشهایی برای خرید ماشین دست دوم مناسب + صفحه مخصوص اطلاعات درباره تعمیر و سرویس اتومبیل
<Loved it!
طریقة تكبیر الذكر
سه شنبه 1398/02/10 11:56 قبل از ظهر
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
you relied on the video to make your point. You obviously know
what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be
giving us something enlightening to read?
best ever birthday wishes
جمعه 1398/02/6 11:01 قبل از ظهر
Great beat ! I would like to apprentice even as you amend
your web site, how could i subscribe for a blog website?
The account helped me a applicable deal. I were tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright transparent
concept
تطویل القضیب بالاعشاب
جمعه 1398/02/6 03:15 قبل از ظهر
Very nice post. I certainly appreciate this website.
Thanks!
http://canadianorderpharmacy.com/
شنبه 1398/01/24 03:36 قبل از ظهر

You expressed that perfectly.
drugs for sale in canada canadian online pharmacies rated canadian mail order pharmacies canada pharmaceuticals online pharmacy canada best drugs for sale in uk canadian drug store canadian pharmacies that ship to us trusted pharmacy canada canada vagra
nagelstudio
چهارشنبه 1397/12/15 02:47 بعد از ظهر
Having read this I thought it was rather enlightening. I appreciate you finding the time and
energy to put this content together. I once again find myself spending a
significant amount of time both reading and posting comments.
But so what, it was still worthwhile!
מסת שריר נמוכה
دوشنبه 1397/11/29 12:47 بعد از ظهر
I got this web site from my friend who told me
about this web page and at the moment this time I am visiting
this site and reading very informative articles or
reviews here.
yealink pakistan
چهارشنبه 1397/10/26 01:54 قبل از ظهر
I've been exploring for a little forr any high-quality articles
or weblog posts in this sort of space . Exploring in Yahoo I finally
stumbled upon this site. Studying this information So i'm satisfied to convey that
I've an incredibly good uncanny feeling I discovered exactly
what I needed. Iso much undoubtedly will make sure tto do not disregard this webdite
and providdes it a look on a continuing basis.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

onLoad and onUnload Example