<-BlogDescription->

خانه ژاپنی به جای خانه ایرانی ! + عکس نمودارهای ترکیب جمعیتی
خانه ژاپنی به جای خانه ایرانی !         حجت الاسلام والمسلمین فرشید آتشبار

«و هیچ جنبده ای در زمین نیست،جز آنکه روزیش بر خداست»هود6

هنوز سواد خواندن زیادی نداشتم؛همیشه وقتی از جلوی درمانگاه نزدیک خانه مان که رد می شدم برای اینکه به خودم بقبولانم خواندن بلد شدم تابلوی کمرنگ روی دیواررا می خواندم«بابا ماما دو تا بچه کافیه»حتی حفظ کرده بودم که شبا قبل از سریال های  صدا و سیما اوّل پیام های بازرگانی می نوشت«فرزند کمتر زندگی بهتر».                                                                               

یادمه وقتی بچه بودیم تو مدرسه بهمون می گفتن نقاشی بکش یه خانه با سقف شیروانی میکشیدیم،بله سقف های خانه هایمان شیروانی بود یه هشت خوشگل،هرم جمعیّتیمونم شیروانی بود یه هشت بزرگ و مرتّب،شیروانی بود که تونستیم انقلاب کنیم و غول آمریکایی را به زیر بکشیم،شیروانی بود که توانستیم هشت سال در مقابل دنیای سیاهی مقاومت کنیم  و سربلند بشیم چون جوان بودیم.اوضاع خوب بود تا اینکه سیاهی فهمید نمیشه با این خانه و آدمهاش اینطور جنگید،زیاد چاره کردن یکی هم این بود که باید مدل سقف خانه عوض شود،باید سبک زندگی عوض شود.با هرم هشتی شکل نمی شود جنگید،توانش زیاد است چون جوان زیاد دارد.خانه نمای خوبی ندارد باید مدلش را عوض کرد یه خانه و یه سفق به سبک ژاپنی چاره کار بود.از طریق نهادهای مثلاً دلسوز بین المللی و سازمان بهداشت جهانی شروع کردند،جمعیت زیاد برای شما گشنگی می آورد ،جا ندارید،بدبختی می آورد،عقب ماندگی می آورد،بودجه پشت بودجه تزریق شد،میلیون ها دلار،حمایت های جهانی برای کنترل جمعتی در ایران زیاد شد،همان مجامعی که به هر بهانه اموال خودمان را بلوکه می کردند و ما را تحریم می کردند،امّا کسی نپرسید چرا اینگونه برای این طرح ولخرج شده و برای ما دست به جیب شده اند.

اواخر دهه شصت دولت برای طرح ریزی برای آینده بهتر و با این تفکر که رشد جمعیّت مانع پیشرفت خواهد بود به دلیل اینکه نیروی جدید آموزش می خواهد و بهداشت و کار جدید،یعنی مهد کودک جدید،مدرسه و دانشگاه جدید،بیمارستان جدید و.....با تمام توان به کمک صدا و سیما و مجلس شورای اسلامی کمر همت برای جلوگیری از ازدیاد جمعیّت را بست و خیلی زود موفق شد.

غافل از اینکه در آینده به جای مدرسه و دانشگاه باید هزینه خود را صرف نگه داری از سالمندان و ساخت خانه سالمندان و آسایشگاه بکند و به به جای بیمارستان برای کودکان باید به فکر تخت icu و ccuبرای سالمندان باشد؛باید به فکر پرداخت بازنشستگی باشد با نیروی کا رکم موجود در جامعه در آن زمان.

امّا با زهم کسی سوال نکرد که چرا آمریکا یکی از نا موفّق ترین کشورها در انجام این طرح بود و کسی سوال نکرد که چرا رژیم صهیونیستی با آن همه کمی جا و موقعیّت متزلزل خود ،مردم خود را به 12 فرزندی ترغیب می کند.

بله طرح موفّقیت آمیز بود و جایزه پشت جایزه و تشویق پشت تشویق گرفتیم و اینگونه شد که در محلّه مان پسری را که فرزند چهارم خانواده بود بی کوپن می نامیدند.دستشان درد نکن تصویب کرده بودند سوّمی به بعد کوپن ندارد و تبلیغ میکردند دو بچه کافیست و ما روی یکی توقف کردیم و اکنون حتی یکی را هم ندارن بلکه ازدواج هم نمی کنند.

دیگر فکر نکنم کسی صحنه های قدیمی را ببیند که مادر بزرگ قصه می گفت و بچه های فامیل دورش را گرفته بودند و شبیه کلاس درس بود،صحنه های جدید جای آن را گرفته الان همه بزرگتر ها باید بنشینند و شیرین کاری یک یا دو بچه را تماشا کنند.

همه این اتفاقات زمانی رخ داد که هنوز سخنان پیر مرادمان از یاد ها نرفته بود که می گفتند:«مملکت ایران حالا می گویند35میلیون جمعیّت دارد.وسعتش آن قدر است که برای 150میلیون تا200 میلیون جمعیّت کافی است یعنی اگر200میلیون جمعیّت داشته باشد در ایران به رفاه زندگی می کنند و همین طور ممالک دیگر وسیعند.عراق......»(1) و حالا هم که سخنان نور چشممان که اینگونه می گویند:«بنده همچنان معتقدم که کشورما کشور 75میلیونی نیست،کشور ما کشور 150میلیونی است حالا ما دست کم را گرفتیم گفتیم150میلیون؛بیشتر هم می شود گفت.......»(2)بله، ما این رهنمودها را نشنیدیم و عمل نکردیم ولی گویا دشمنان ما بهتر از ما این سخنان را می شنوند و برای خنثی سازی آن عمل می کنند،به همین خاطر است که برژینسکی آن کهنه روباه آمریکایی در سال2009می گوید«از فکر کردن به حمله پیش دستانه علیه تاسیسات هسته ای ایران بپرهیزید و گفت و گو ها را با تهران حفظ کنید.بالاتر از همه،بازی طولانی مدّتی را انجام دهید؛چون زمان و آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست.»(3)

بله برژینسکی خوب می داند از لحاظ علمی و آماری داشتن نرخ باروری کل در سال1385 به میزان1/2بچه یا کمتر یعنی کاهش تدریجی جمعیت و نهایتا انقراض نسل.

با این حال بعضی ها در داخل ابراز خوشحالی کرده و می گویند که امید به زندگی در کشور افزایش پیدا کرده و به71 سال رسیده ولی آن روی سکه را نمی گویند که علاوه بر افزایش سلامت جامعه پیغام خطرناکی دارد و آن پیر شدن جامعس.

یکی از عوامل موفقیت در جنگ نرم این است که شخص یا گروهی که جنگ بر علیهش می باشد باید موضوع را باور کند و بفهمد که چنین جنگی درگرفته؛باید اعتقاد داشته باشد که چنین چیزی واقع شده و آن را توهم نداند.آیا مسئولین ذی ربط این باور را دارند؟آیا فهمیده اند که سیاست کنترلی سالهای قبل اشتباه بوده و تبعات زیادی داشته؟آیا باور دارند که اگر اینگونه پیش برود از لحاظ اقتصادی با افزایش بی رویه هزینه تولید،سختی در تامین مسکن و مستغلات،بحران نیروی کار و افزایش قیمت ارایه خدمات مواجه خواهیم بود؟آیا فهمیده اند که دچا چالش های زیاد اجتماعی از کاهش سرمایه اجتماعی،شکاف نسلی و جمع شدن چتر حمایتی خانواده از سالمندان گرفته تا کاهش نرخ شیوع ازدواج،افزایش سن ازدواج،تمایل کمتر به تشکیل خانواده،افزایش ناسازگاری زوجین،افزایش طلاق و تمایل کمتر برای بچه دار شدن خواهند شد؟آیا دریافته اند که دچار چالش های جمعیتی از جمله کاهش تعداد کل جمعیت ملی،سالمندی جمعیت،افزایش مهاجرت به ایران و به تبعش تغییر هویتی و فرهنگی و افزایش جرم و تغییرات در زبان و گویشش خواهیم شد؟آیا و........؟

آری؛این است قصه دردناک جامعه ما.هرم جمعیتی سال 1390را که دیدم فهمیدم که دشمن تا حدود زیادی موفق شده دیگر خبری از آن هرم هشتی شکل زیبا نبود و آن شیروانی جای خود را ب یک سقف ژاپنی داده بود.

ژاپنی که از پیری رنج می برد و سالمندی معضل بزرگی برایش شده.باید فکری کرد و جنبید تا دیر نشده.


در دو دوره دولت قبلی  تصمیماتی برای ان اتخاذ شد ولی در عمل ناکام ماند.آیا تدبیر و امید به کمک این سقف شیروانی خواهد آمد؟

آیا لبخندها می توانند چاره کارکنند؟ و یا باید اجاق هایمان را همچون سانتریفیوژ هایمان خاموش کنیم و فرزندان بالای دو عدد را اکسید کنیم و تحویلشان دهیم؟؟؟!!!

در نهایت برادرم و خواهرم من و تو باید برای فرو ریختن این بنای ژاپنی آستین بالا بزنیم و شیروانی بسازیم.من و تویی که باور داریم هر که دندان دهد نان دهد و باور داریم که رزق در ازدواج است و به گفته امام باقر(ع) ایمان داریم که فرمودند پیامبر(ص) می فرمودند«چه چیز مومن را از اینکه همسر و خانواده ای برگزیند،باز می دارد؟!امید است خداوند فرزندی به او روزی کند که زمین را با گفتن لا اله الا الله سنگین کند»(4)----------------------------------------------------------------------------------------------- 

1-صحیفه نور ج7ص393

2-از پیام مقام معظّم رهبری به همایش ملّی تغییرات جمعیّتی در قم

3-وال استریت ژورنال مارس2009

4-وسائل الشیعه ج20ص14


::
:: مرتبط با: رسائل الطلاب (هرچه میخواهد دل تنگتان اینجا بنویسید) , اخبار ,
:: برچسب‌ها: فرشید آتشبار ,
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : شنبه 1392/09/23
یکشنبه 1393/01/24 07:58 قبل از ظهر
واقعا این سایت طلابه؟ امیدورام اینقدر عقاید شاذ و مخالف تئوریهای اسلام، طلبه نباشن وگرنه وا مصیبت!
اگر ما نتونستیم تئوریهای تربیتی،اقتصادی،جامعه شناختی و ... اسلام رو بروز بدیم،- مایی که مثلا داعیه دار اسلامی بودن هستیم-چرا از بیخ و بن با اصل تئوری مخالفت می کنیم؟
اسلام همه چیزش مثل یه پازل، جوره جوره! وقتی از تعدد فرزند صحبت می کنه، از چگونگی تربیت ، اقتصاد، اداره جامعه و ... هم صحبت می کنه
بعلاوه! بچه های ما اونی میشن که ما هستیم نه اونی که ما می خواهیم. اگر حقیقتا یک مسلمان واقعی باشیم و دغدغه درست زندگی کردن داشته باشیم، ان شالله خدا هم فرزندان ما رو هدایت می کنه!
نویسنده
یکشنبه 1392/12/18 04:10 بعد از ظهر
سوال؟
آمریکا شش برابر ایران جمعیت داره و نزدیک چهار برابر ایران وسعت.
هنوز یک سوم از منابع و زمینهای قابل کشتش رو دست نزده یعنی وقت نکرده.
مردم سیصد میلیونی در حال تولیدند و درآمد ناخالص ملی معادل سی برابر ما دارند.
آقایان کمی تامل!!؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی رهبری چنین نظری را بیان می کنند قطعا به اندازه همه شما زوایای مختلف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی آن را سنجیده اند.
لطفا از نظرات شخصی و سلیقه ای بدون پشتوانه علمی و فقهی خودداری کنید.هنوز ندیدم اقتصاددانی و جامعه شناسی با ازدیاد جمعیت در ایران مخالفت کند و نظر علمی دهد.
تامل؟؟!!
موفق باشید.
محسن جنتی
سه شنبه 1392/12/13 09:25 قبل از ظهر
به نظر مشکل کاهش جمعیت بیش از این که یه دلیل اقتصادی داشته باشه ، یه دلیل فرهنگی داره . دلیل اون هم تغییر سبک زندگی مردم و تغییر نوع نگاهشون به زندگی است . یعنی به خاطر این که گروههای مرجع فکری جامعه ما از جمله حوزه های علمیه نتوانستند یک سبک اسلامی جدید متناسب با زندگی امروز به جامعه مون ارائه بدن ، مجبور شدن مدل های دیکته شده جوامع غربی رو در جامعه خودمون پیاده کنند و در این مسیر از چاشنی های عقیدتی و دینی هم کم استفاده نکردند .
وقتی ما حوزویان نتوانستیم در این باره حرف نوی برای مردم بزنیم ، مردم هم به سرعت به سمت سبک زندگی های امروز غربی رفتند . زندی هایی که اصالت رفاه و راحتی جای اصالت زندگی مجاهدانه و تکلیف مدار رو گرفته .
زندگی ای که آسایش رو راحتی یک اصل هست و جهاد و کوشش در راه خدا جایی در اون نداره . زندگی ای که تقوا و توکل جای خودش رو به برنامه ریزی صرف بر اساس علل مادی داده !
و تا زمانی که این نوع طرز تفکر در جامعه اصلاح نشه ، در هرم جمعیتی ماهم تغییر محسوسی مشاهده نخواهد شد .
روح الله
جمعه 1392/12/9 11:20 قبل از ظهر
زمان شاه اینجوری نبود
محسن
سه شنبه 1392/12/6 11:19 بعد از ظهر
به هر حال نسل های جوان زرنگ شدند و سرشون کلاه نمی روه و از امثال ما عبرت گرفتند که چطوری با داشتن یک بچه یا حتی بدون بچه زندگی راحتی داشته باشن ما که نباید غصه بعد از خودمون رو بخوریم که چه خواهد شد یا نخواهد شد اونو دیگه خدا میدونه و حکمتش این ما هستیم که امروزمون رو با ازدیاد نسل تلخ کردیم و مرتب می دویم تا یک لقمه نون گیر بیاریم تا تحویل یک مشت بچه مدعی و طلبکار که حق هم دارند بدیم این که نشد زندگی پس خیالمون جمع که اگر بر مردم تکلیف هم بشه هر گز به ازدیاد نسل اقدام نخواهند کرد و حاضرند حتی بچه هایی رو که دارند صادر کنند
محسن
سه شنبه 1392/12/6 11:14 بعد از ظهر
جناب آقای نویسنده به بنده اگر در عالم ذر فیلم زندگی ام رو نشون می دادن اصلا بچه دار نمی شدم که نمی شدم و خودم راحت می گشتم. برادر گرامی توجه کن که امروزه هر چی می کشیم از دست این جمعیت بی خاصیتی که ایران رو تو چنبره اش نگه داشته خوش به حال فرزندان ما که در آینده ای نه چندان دور در کشوری خلوت اما پر از امکانات زندگی می کنند تو جاده ها و خیابان های خلوت رانندگی می کنن و هیچ حادثه ای تهدیدشون نمی کنه بنده که به جز تلخی و تاریکی از این زندگی چیز دیگه ای نصیبم نشد
یکشنبه 1392/12/4 01:36 قبل از ظهر
من با نظر جناب میرزایی کاملا موافقم.
اول ببینید میتونید بچه خوب تربیت کنید (باوجود هزار خطری که امروزه هست و قبلا نبوده از قبیل ماهواره و اینترنت و انواع بازیهای کامپیوتری و چرا راه دور بریم فیلمای تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی و ...!) بعد بچه بیارید

ببینید میتونید مخارجشون رو بدید یا میخواید اونا رو عقده ای و سرشار از حسرتها بزرگ کنید. (شما چقدر شهریه دارید که مثلا دوازده تا بچه بیارید و بعد که بزرگ شدند ازدواج و کار و تحصیل و ... اونا رو فراهم کنید؟)

اصلا جا دارید که دوازده تا نه سه تا بچه رو تو آپارتمان جا بدید؟ (توجه دارید که بچه ها باید اتاقشون از هم و از اتاق پدر و مادرشون جدا باشه که بعد مشکلی ایجاد نشه!)

در ضمن اونایی که میگن رهبر گفته و حجت بر ما تمام شده ، اون زمان که طرح کاهش جمعیت مطرح شد هم رهبر تأیید کردند و سخنرانی کردن و حمایت کردن؛ اون زمان هم حجت بر همه تمام شده بود پس!

حرف جناب میرزایی بسیار صحیح است. دولت قبلی ثابت کرد که طرحهاش همشون شب می خوابیدن و خواب نما می شدن و صبح اعلام و بعداز ظهر اجرا می کردن و روش کار کارشناسی نمی شد! اینم مثل بقیه طرحهاشون هست!

اول بررسی کنند، مقدمات رو فراهم کنند، زمینه سازی بعد اجرا.

وگرنه ساختمانی که بی پایه و بنیان ساخته بشه بر سر افرادش آوار میشه دیر یا زود!
محمد
شنبه 1392/12/3 02:45 بعد از ظهر
درسته آقای خاتمی
قلیدون
سه شنبه 1392/11/22 06:41 بعد از ظهر
احسنت آقای خاتمی
خاتمی
سه شنبه 1392/11/22 12:00 قبل از ظهر
شماو امثال شما همیشه دنبال بهانه اید.البته برای آدم بهانه گیر همیشه بهانه هست.اما برای شما از نوع طلبگیش مثل تربیت صحیح فرزند.درس.تبلیغ.کار فرهنگییییییییی و.....
وقتی الان مساله اول کشور افزایش جمعیته و حضرت آقا هم چند ساله که تاکید دارن دیگر برای ما طلبه ها که قطعا حجت تمام است. حالا شما هر چی دوست داری بهانه بیار. والسلام علی من اتبع الهدی
میرزائی
جمعه 1392/11/4 11:19 قبل از ظهر
پس حواستو بیشتر جمع كن چون هم تو خونت اینقد امنیت نداری كه بخوای هر كاری بكنی هم در خارج خانه
خاتمی
دوشنبه 1392/10/30 09:44 بعد از ظهر
با اجازتون ماهم در آپارتمان زندگی میکنیم.
میرزائی
دوشنبه 1392/10/30 08:04 قبل از ظهر
سلام کلا تو باغ نیستی آقای خاتمی.تشریف بیارید تو این آپارتمانهازندگی کنید شب که میخوای بخوابی صدای زن همسایتو میشنوی که داره به بچش دیکته میگه کلا حرف برای گفتن نداری حرف نزن
خاتمی
سه شنبه 1392/10/24 03:16 بعد از ظهر
یعنی میخاید بگید اتاقتون در نداره؟؟؟
اگه در اتاقتونو ببندید مشکلی پیش نمیاد.
میرزایی
یکشنبه 1392/10/22 03:02 بعد از ظهر
سلام
جناب آقای خاتمی به هرحال باید مطابق سبک زندگی فعلی برای تولید جمعیت برنامه ریزی کرد.سبک زندگی هم تحمیل شده به من وشما خانه آپارتمانی داده اندکه باید در آن زندگی کنی امکان تغییردانش را هم نداری.ضمنا بله چون بدون تفکر به تولید انبوه جمعیت پرداخته شد این مشکلات به وجود آمد.بحث ما هم فقط بحث خورد وخوراک نیست که شمااستدلال به آیه کردی.بحث ما همان مباحث عقیدتی است که شما وامثال شما به آن توجه ندارید.مگر روایت نداریم که اگر بچه صدای نفسهای والدینش را بشنود سعادتمند نمیگردد بفرمایید در آپارتمانی که همه صدای هم را حتی موقع صحبت کردن میشنوند میتوانی بچه سالم و با تربیت دینی تولید کنی؟فتامل
خاتمی
جمعه 1392/10/20 03:40 بعد از ظهر
با سلام
قدیما که زیاد بچه داشتند خونه هاشون ویلایییییییی بود؟
ماشین داشتن؟
خدا وکیلی وضع مالی بهتری نسبت به الان داشتن؟؟
نه امکانات امروز مارو نداشتن اما به جاش توکل داشتن.بچه هاشونم ماشاالله به یه جایی رسیدن
ای کاش ما هم قدری توکل داشته باشیم.
ان الله یرزق من یشاء بغیر حساب
خاتمی
جمعه 1392/10/20 03:31 بعد از ظهر
با سلام
در جواب آقای میرزایی باید گفت آمار بالای بیکاری طلاق اعتیاد و...واقعا بدلیل تولید جمعیت است؟؟؟اندکی تفکر بد نسیت ها.
این مشکلات بدلیل تغییر در سبک زندگیهامونه که خودمونم متوجه اون نیستیم.حتی ما طلبه ها.
شنبه 1392/10/7 12:40 بعد از ظهر
با نظر آقای میرزایی موافقم .
انسان یه موجود دو وجهیه. مادی و معنوی. به هر دو وجهش باید توجه کرد. دو طرف کفه رو باید سنگین نگه داشت تا تعادل برقرار بشه. اگه نه که یه جمعیت پونصد میلیونی که تعادل نداشته باشه،خیلی راحت دو دستی کشورشو تقدیم دشمن میکنه.
ایران هم کارش تو کنترل جمعیت اشتباه بود هم حالا تو افزایش جمعیت. همینجور الکی و یه شبه تصمیم بگیری و تصمیمتو بدون فکر عملی کنی همین میشه.
گلمراد
جمعه 1392/10/6 11:07 قبل از ظهر
جواب به نظرسید
سلام
اقای میرزایی نگفتن که به فکرارتقای زیز ساخت ها نباشیم بلکه گفتن زیزساخت وجود نداره
فکر کنم شما هم اینوقبول داشته باشید!!هیچ کس مخالف افزایش جمعیت کشورنیست زیرا با این سیر جمعیتی که حرکت کنیم کشور ما یک کشور پیر وبدون بازده خواهد بود ولی این افزایش ایا بستر نمی خواهد؟ایا شرایط نمی خواهد؟نکنه با پراید عزیزمون هوس کردید250 تاسرعت بریم!!!
پنجشنبه 1392/10/5 02:49 بعد از ظهر
,ی راه گفتن به رییس
جمهورهایی كه به هر حال جزو بدنه و ساختار مملكت ما بودند مشكلی را حل میكند؟
چرا عادت كردید به جای حل مشكل مسیله را مخدوش و سیاسی كنید مشكلات آپارتمان نشینی حقیقتی گریز ناپذیر است اما همه مساله نیست عوامل متعددی مانع از افزایش جمعیت شد كه ساستگذاریهای نادرست عامل. اصلی آن بود ودر دولتهای گذشته تقویت شد حتی در دولت احمدی نژاد كه از آن له عنوان دولتی. آرمانی حمایت میكنید مسیله محدود نشد به هر حال وقت حرف زدن گذشته اكنون عرصه عمل است ولی به نحوی كه چند سال دیگر دوباره نگوییم اشتباه كردیم و چون بدون برنامه و حساب نشده جمعیت زیاد شده دوباره جلوگیری كنیم
میرزائی
یکشنبه 1392/10/1 09:53 قبل از ظهر
سلام من با تولید نیروی انسانی مخالف نیستم. نیروی انسانی خوب ارزشمندترین سرمایه یک مملکت است. اما کسانی که شعار تولید جمعیت می دهند بفرمایندآیا در آپارتمان هایی که مردم صدای پچ پچ یکدیگر را می شنوند میتوان تولید انبوه بچه کرد؟ سیاست از بیخ وبن غلط است.زیر ساختها را هم باید کسانی اصلاح کنند که شعار تولید جمعیت میدهند نه من وشمایی که مجبوریم باهزار فلاکت در آپارتمانهای زپرتی زندگی کنیم.
پاسخ مدیر سایت : منظورتون آقای هاشمی هست یا روحانی
حتما میدونید که طرح کاهش بچه مال آقای هاشمی و مهندس موسوی بود!
و همچنین سبک آپارتمان سازی هم از سبکهایی بود که در دولت سازندگی شروع شد و مهندسی این مدلی در اون دوران پایه ریزی شد .
دوستان
شنبه 1392/09/30 11:55 بعد از ظهر
ممنون از اینهمه اطلاعات دقیقتون انشاالله میریم خط خونه ویلایی
سیدبصیر
شنبه 1392/09/30 04:45 بعد از ظهر
طلبه ها از خودمان شروع کنیم ضمناً 5 سال آینده سئوالات اثبات حقانیت علی است پس حیاط خلوتمان با دوستان کلامی باشد
شنبه 1392/09/30 10:15 قبل از ظهر
درست است که کیفییت دراسلام مهمتر ازکمیت است البته شاید اما الان بحث در کمیت است نه کیفیت وقتی بچه ای نیست چطور می خواهی فکر کیفیت تربیت رابکنی
سید
چهارشنبه 1392/09/27 09:33 بعد از ظهر
جواب به نظر آقای میرزایی
------------------------
سلام/ به نظر شما اگه همین روند پیش بره تأثیری در تربیت نیروی انسانی داره؟
چه ضمانتیه که این وضعیت تأثیر مثبتی بر تربیت نیروی انسانی دارد؟
درسته که بدون زیرساخت و بدون برنامه نباید پیش رفت اما چرا به فکر ارتقای زیرساخت ها و برنامه دار کردن نباشیم؟
مولایی
چهارشنبه 1392/09/27 11:58 قبل از ظهر
کتاب آیت الله طهرانی درباره کاهش جمعیت یک کتاب در اوج دوران مبارزه با جمعیت بود!
این کتاب به نظرم در دهه 60 نوشته شدهاست
کاهش جمعیت ضربه مستقیم بر پیکره امت اسلام
.
سه شنبه 1392/09/26 12:12 بعد از ظهر
جناب میرزایی ها فراموش نکنند که با ترویج این تفکرشان دارند برای افزایش مشکلات روحی و بی نشاطی خانواده ها و دست و پنجه نرم کردن با هزاران مشکل پیری جمعیت که از نظر ما مشکل است و از نظر غرب نابودی یک مملکت و همینطور برای تقدیم دودستی مملکت شیعی به دست اهل سنت ایران دارند آستین بالا می زنند.
------------
و جناب احمدها توجه داشته باشند که سیاست ابتدایی این بوده که تا سال 92 تعداد فرزندان هرخانواده کاهش یابد تا به 4فرزند برسد و این از خوش اشتهایی خانواده ها و البته برداشتهای اشتباه برخی سیاستگذارانی که چشمهای خود را بسته و پنبه رد گوش گذارده و هنوز هم به این برداشتشان پایبندند به میانگین 1 بچه و 2بچه تقلیل پیدا کرد. و حال که همه متوجه این اشتباه شده ایم دست روی دست گذاشتن خدمت نیست خیانت است به کشور
میرزایی
سه شنبه 1392/09/26 08:49 قبل از ظهر
سلام برادر عزیز. آمار بالای بیکاری،طلاق(که از ازدواج هم پیشی گرفته)، اعتیاد،مشکل مسکن وحتی ازدواج و... محصول تفکر بیخود تولید جمعیت است. تولید جمعیت بد نیت اما تربیت نیروی انسانی مهمتر است کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره. بدون زیر ساخت و بدون برنامه بچه دار شدن یعنی عقب ماندگی یعنی فقر یعنی مردم معتاد و...
احمد
دوشنبه 1392/09/25 08:55 بعد از ظهر
به نظر شما چه کسی این هرم را درست کرد آیا نتیجه سیاستهای غلط حاکمان نیست؟
متقی نیا
دوشنبه 1392/09/25 04:12 بعد از ظهر
عالی بود

onLoad and onUnload Example

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات